Boende för 2020 kommer senare nedan ser ni boende 2019 års turnering


 
 

Britsarvsskolan

Adress: Hellbergsväg 11, 791 36 Falun

Skellefteå IBK P 02
Telge SIBK P 03
Vendelsö IK P 03
Bele Barkarby IF Svart o Vit P 04
Ekerö IK P 04
Högdalens AIS P 04
Örby IS P 04
Röbäcks IF P 05
Ängby IF P 05
Floda IBK P 06
Strängnäs IBK P 06
Vendelsö IK F 05


 

Hagströmska Gymnasiet 

Adress: Gruvgatan 2, 791 62, Falun

Florbal Chodov (CZ) Herr
FB Ostrava (CZ) Hj 18
TV JOJ Floorball  Team ( SVK) HJ 18
Florball Chodov (CZ) P 02
FBS Slavia Plzen (CZ) P 02
Florbal Chodov (CZ) P 03
Start 98 Kunratice (CZ) P 04
FBC Trutnov DTJ (CZ) P 04
Florbal Chodov (CZ) P 05
Florbal Chodov  1  (CZ)  P 06
  Florbal Chodov 2 (CZ)  P 06 
FBS Slavia Plzen (CZ) P 06
  Tj Sokol Nehvizdy (CZ) P 07
Florbal Chodov (CZ) P 08
Florbal Chodov P 09 (CZ) P 08
FK Tigers Jizni Mesto (CZ) DJ 20
Florbal Chodov (CZ) F 02
FBS Slavia Plzen (CZ) F 02
Florbal Židenice (CZ). F 02 o F 04
Florbal Chodov F 04



Hälsinggårdsskolan
Kopparvägen 1 791 43 Falun

Lockerud/Mariestad Herr
Tungelsta IF Hj 18
Stenhagens KK Hj 18
Linköping Innebandy 1 och 2 P 03
Gullänget-Kroksta IBS  P 04
Bele Barkarby IF P 06
Hammarby IF P 06
IK Sirius IBK F 04

Västra Skolan

Adress: Hyttgatan 27, 791 60 Falun

IBK Husar Herr
Sundsvall FBC HJ 18
Västerås IBS U HJ 18
Örebro SK HJ 18
Sundsvall FBC P 02
Järfälla IBK P 02 och P 03
Hofors IBK P 03
Sundsvall FBC 1 o 2 P 03
Tungelsta IF P 03
IBK Husar P 04
Bele Barkarby IF P 05
Huddinge IK F 05 (spelar i F 04)
Täby FC F 05
Bele Barkarby IF F 06

 

Bjursås Ski Center

Adress: Björsbergsvägen 65  790 21 Bjursås

Rotebro IS IBK Dam
Täby FC 1 o 2 P05
Pixbo Wallenstam IBK DJ

 

Gruvrisskolan

Adress: Tingsvägen 35, 791 56 Falun

Tungelsta IF Herr
IK Sirius FBC HJ 18
Skälby IBK/Tillberga IBK HJ 18
Åkersberga IBF HJ 18
Bele Barkarby IF P 02
Farsta Sharks IBK P 02
Kristinehamns IBF P 02
Telge SIBK P 02
Torshälla IBK P 02
IBF Örebro P 02
Bele Barkarby IF P 03
Klæbu IBK (Nor) P 03
Torshälla IBK P 03
Örebro SK U P 03
Ingarö IF Team 05/04  klass P 04
Vendelsö IK  P 04
Sirius IB P 06
Valbo IBF DJ
Telge SIBK DJ
Pixbo Wallenstam IBK F03
Hovsta IF F 04
Nynäshamns IBK F 04
Täby FC F 04
Örsundsbro IF F 04
Bele Barkarby IF F 07 klass F 06



 

Kristinegymnasiet

Adress: Bergmästaregatan 32. 791 71 Falun

Philippines (PHL) Herr
Vendelsö IK Dam
Bohemians (CZ) HJ 18 + P 02
Storvreta Röd P 02
Storvreta Svart P 02
Bohemians (CZ) P 04
Bohemians (CZ) P 05
Bohemians (CZ) (2 lag) P 06
Storvreta DJ
Vendelsö IK DJ
Bohemians (CZ) F 03 o F 04 F 03

 

Söderbaumska skolan

Adress: Seminariegatan 3, 791 36 Falun

Huddinge IBS P 02
Ledbergs IF P 02 + P03 Vit

Farsta IBK P 03
Ledbergs IF Grön P 03
Onyx Innebandy P 04
Västerhaninge IBK P 04
Åkersberga IBF P 04
Ledbergs IF P 05
Västerås IB U P 05
Västerhaninge IBK P 06
Västerhaninge IBK P 07
Västerhaninge IBK P09 lag P 08
Västerhaninge IBK F 04
Västerhaninge IBK F 06

 

Östra skolan 

Adress: Magasinsgatan 11, 791 72 Falun

• TJ Znojmo LAUFEN (CZ)  P 02 + P06
Czech Kings (CZ) P 02
Epic Team (CZ) P 05
Värmdö IF P 05
Czech Kings (CZ) P 06
Värmdö IF F 02
Tumba GOIF F 06

 

Lugnets Stugby 

Adress: Lugnetvägen 14, 791 31 Falun

FBC Aspen Herr + HJ20
Vallentuna IBK Herr
Pixbo Wallenstam IBK HJ18
Duvbo Innebandy P03
FBC Aspen P04
FBC Lerum DJ20