Anmälda lag till 2019 års turnering i klasserna HJ 20 , HJ 18 ,P 02 , P 03 , P 04 , P 05 , P 06 , P 07 , DJ 20 , F 02 , F 03 F 04 , F 05 , F 06 och Herrar ser ni nedan. Övriga klasser läggs ut snart.
Största klass än så länge är P 04 med 18 anmälda lag följt av HJ 18 , P 03 och P 05 med 17 anmälda lag/klass , Största flickklass är än så länge DJ 20 med 8 anmälda lag.
HJ 18 , P 03 , P 04 , P 05 och P 06 kommer att ha ca 25 - 35 lag till start/klass. Ca 300 lag kommer att spela turneringen
(ca 100 av lagen kommer ej från Sverige varav ca 55 från Tjeckien). Ni som har frågor om anmälda lag kontaktar oss på mats@idrottsarrangoren.com

HJ 20: (anmälda lag ser ni nedan)
IBK Plantagen (CZ)
Rotebro IS IBK A
Rotebro IS IBK B
AIK
Bele Barkarby IF
Bratislava (SLO)

HJ 18: (anmälda lag ser ni nedan)
Bohemians (CZ)
HAIK
Bele Barkarby IF
IBK Husar
Örebro SK
AIK Gul
AIK Svart
Chodov (CZ)
Rotebro IS IBK
Ekerö IK
FBC Aspen
Pixbo/Wallenstam IBK
Ledbergs IF
Bratislava (SLO)
IBF Falun U 1
IBF Falun U 2
Västerås IBS U

P 02: (anmälda lag ser ni nedan)
Chodov (CZ)
FBC Aspen
Ledbergs IF
Ekerö IK
Mölndal IBF
Skellefteå IBK
Team Thurgau (SCH)
4 Player Team (CZ)
FBŠ SLAVIA PLZEŇ (CZ)
Bratislava (SLO)
IBF Falun U
Sundsvall FBC
Älvsjö AIK 02/03

P 03: (anmälda lag ser ni nedan)
Samuelsdal IF
Hofors IBK
Tungelsta IF
Ekerö IK
Team Thurgau (SCH)
Telge SIBK
Vendelsö IK
Ledbergs IF Grön
Järfälla IBK
Chodov (CZ)
AIK
Tyresö Trollbäcken IBK
IBK Husar
4 Player Team (CZ)
Duvbo IK Innebandy
Ledbergs IF Vit
Gävle GIK

P 04: (anmälda lag ser ni nedan)
Hässelby SK IBK Svart
Hässelby SK IBK Röd
Bohemians (CZ)
FBC TRUTNOV DTJ (CZ)
4 Player Team (CZ)
Åkersberga IBF
Värmdö IF
Chodov (CZ)
Team Thurgau (SCH)
Onyx Innebandy
Ekerö IK
Ledbergs IF
Bele Barkarby IF Vit
Högdalens AIS
FBC Lerum
Örby IS
Bele BarkarbyIF Svart
Huddinge IBS

P 05: (anmälda lag ser ni nedan)
Ledbergs IF
Hässelby SK Hawks
Bele Barkarb IBF IF
Arlanda IBK
Örebro SK U
Västerås IB U
Team Thurgau 1 (SCH)
Chodov (CZ)
AIK
KFUM Falun
Kärra IBK
Ängby IF
Team Thurgau 2 (SCH)
Bratislava 1 (SLO)
Bratislava 2 (SLO)
Täby FC 1
Täby FC 2

P 06: (anmälda lag ser ni nedan)
FBŠ SLAVIA PLZEŇ (CZ)
4 Player Tem (CZ)
Team Thurgau (SCH)
Floda IBK
Hässelby SK
Västerhaninge IBK
Hammarby IF
Strängnäs IBK
Chodov (CZ)
AIK
Bratislava 1 (SLO)
Bratislava 2 (SLO)

P 07: (anmälda lag ser ni nedan)
Samulesdals IF
4 Player Team (CZ)
Chodov (CZ)
AIK
TJ SOKOL NEHVIZDY (CZ)

DJ 20: (anmälda lag ser ni nedan)
FK TIGERS JIŽNÍ MĚSTO (CZ)
Pixbo/Wallenstam IBK
AIK IBF 1
AIK IBF 2
Sköndals IK
FBC Lerum
Chodov (CZ)
Hässelby SK IBK

F 02: (anmälda lag ser ni nedan)
Lillån IBK
Värmdö IF
Florbal Židenice (CZ)
FBI Tullinge
4 Player Team (CZ)
FBŠ SLAVIA PLZEŇ (CZ)

F 03: (anmälda lag ser ni nedan)
FBI Tullinge
Chodov (CZ)
Bohemians (CZ)
Pixbo Wallenstam IBK
Bratislava (SLO)

F 04: (anmälda lag ser ni nedan)
Bohemians (CZ)
Florbal Židenice (CZ)
Björklinge BK
Pixbo Wallenstam IBK
Budapest (HUNG)

F 05: (anmälda lag ser ni nedan)
Vendelsö IK
Chodov (CZ)
Täby FC
FBI Tullinge
Huddinge IK
IBF Falun U

F 06: (anmälda lag ser ni nedan)
FBI Tullinge
Tumba GOIF
Bele Barkarby IF
4 Player Team (CZ)
Bratislava (SLO)

Herrar: (anmälda lag ser ni nedan , båda herrklasserna slås ihop)
IBF Falun U
Rotebro IS IBK
Älvsjö AIK
FBC Aspen
IBK Husar

<