Anmälda lag till 2019 års turnering i klasserna HJ 20 , HJ 18 ,P 02 , P 03 , P 04 , P 05 , P 06 , P 07 , P 08 , DJ 20 , F 02 , F 03 F 04 , F 05 , F 06 , Herrar , Herrar Motion och Damer ser ni nedan. Övriga klasser läggs ut snart.
Största klasser än så länge är P 03 och P 04 med 21 anmälda lag/klass följt av HJ 18 med 20 stycken anmälda lag följt av P 02 med 18 stycken anmälda lag och sedan kommer P 05 med 18 anmälda lag. Största flickklass är än så länge DJ 20 med 10 anmälda lag följt av F 04 och F 05 med 7 stycken anmälda lag/klass och sedan kommer F 02 , F 03 och F 06 med 6 anmälda lag/klass. De båda herrklasserna slås ihop till en klass och där är 9 lag anmälda för tillfället.
HJ 18 , P02 , P 03 , P 04 , P 05 och P 06 kommer att ha ca 25 - 35 lag till start/klass. Ca 300 lag kommer att spela turneringen
(ca 100 av lagen kommer ej från Sverige varav ca 55 från Tjeckien). Ni som har frågor om anmälda lag kontaktar oss på mats@idrottsarrangoren.com

HJ 20: (anmälda lag ser ni nedan)
IBK Plantagen (CZ)
Rotebro IS IBK A
Rotebro IS IBK B
AIK
Bele Barkarby IF


HJ 18: (anmälda lag ser ni nedan)
Bohemians (CZ)
FB Ostrava (CZ)
Bele Barkarby IF
IBK Husar
Örebro SK
AIK Gul
AIK Svart
Chodov (CZ)
Rotebro IS IBK
Ekerö IK
FBC Aspen
Pixbo/Wallenstam IBK
Ledbergs IF
Hässelby SK IBK
IBF Falun U 1
IBF Falun U 2
Västerås IBS U
IK Sirius FBC
Sandvikens AIK
Sundsvall FBC



P 02: (anmälda lag ser ni nedan)
Chodov (CZ)
FBC Aspen
Ledbergs IF
Ekerö IK
Mölndal IBF
Skellefteå IBK
Team Thurgau (SCH)
IBK 4Player             (CZ)
FBŠ SLAVIA PLZEŇ (CZ)
Huddinge IBS
IBF Falun U
Sundsvall FBC
Älvsjö AIK 02/03
ST Croix (Nor)
Strängnäs IBK
Hässelby SK IBK Röd
Hässelby SK IBK HJ
Kristinehamns IBF

P 03: (anmälda lag ser ni nedan)
Samuelsdal IF
Hofors IBK
Tungelsta IF
Ekerö IK
Team Thurgau (SCH)
Telge SIBK
Vendelsö IK
Ledbergs IF Grön
Järfälla IBK
Chodov (CZ)
AIK
Tyresö Trollbäcken IBK
Torshälla IBK
Czech Move Team (CZ)
Duvbo IK Innebandy
Ledbergs IF Vit
Gävle GIK
Sundsvall FBC 1
Farsta IBK
Offensiv Lidingö
Sundsvall FBC 2

P 04: (anmälda lag ser ni nedan)
Hässelby SK IBK Svart
Hässelby SK IBK Röd
Bohemians (CZ)
FBC TRUTNOV DTJ (CZ)
4 Player Team (CZ)
Åkersberga IBF
Värmdö IF
Chodov (CZ)
Team Thurgau (SCH)
Onyx Innebandy
Ekerö IK
Ledbergs IF
Bele Barkarby IF Vit
Högdalens AIS
FBC Lerum
Örby IS
Bele BarkarbyIF Svart
Huddinge IBS
Team of SV Wiler-Ersigen (SCH)
IBK Husar
Västerhaninge IBK

P 05: (anmälda lag ser ni nedan)
Ledbergs IF
Hässelby SK Hawks
Bele Barkarb IBF IF
Arlanda IBK
Örebro SK U
Västerås IB U
Team Thurgau 1 (SCH)
Chodov (CZ)
AIK
KFUM Falun
Kärra IBK
Ängby IF
Team Thurgau 2 (SCH)
Grimsta AIK
Röbäcks IF
Täby FC 1
Täby FC 2
Epic Team (CZ)

P 06: (anmälda lag ser ni nedan)
FBŠ SLAVIA PLZEŇ (CZ)
Czech Move Team (CZ)
Team Thurgau (SCH)
Floda IBK
Hässelby SK
Västerhaninge IBK
Hammarby IF
Strängnäs IBK
Chodov (CZ)
AIK
Bratislava (SLO)
IBF Falun U


P 07: (anmälda lag ser ni nedan)
Samulesdals IF
4 Player Team (CZ)
Chodov (CZ)
AIK
TJ SOKOL NEHVIZDY (CZ)
ST Croix (Nor)
Västerhaninge IBK
IBF Falun U

P 08 (anmälda lag ser ni nedan)
Västerhaninge IBK
Chodov (CZ)
AIK
Samuelsdals IF
4 Player Team (CZ)
IBF Falun U

Damer: (anmälda lag ser ni nedan)
IBF Falun
Bratislava (SLO)
ST Croix (NOR)
Rotebro IS IBK


DJ 20: (anmälda lag ser ni nedan)
FK TIGERS JIŽNÍ MĚSTO (CZ)
Pixbo/Wallenstam IBK
AIK IBF 1
AIK IBF 2
Sköndals IK
FBC Lerum
Chodov (CZ)
Hässelby SK IBK
Valbo IBF
Hofors IBK/KAIS Mora

F 02: (anmälda lag ser ni nedan)
Lillån IBK
Värmdö IF
Florbal Židenice (CZ)
FBI Tullinge
4 Player Team (CZ)
FBŠ SLAVIA PLZEŇ (CZ)

F 03: (anmälda lag ser ni nedan)
FBI Tullinge
Chodov (CZ)
Bohemians (CZ)
Pixbo Wallenstam IBK
Bratislava (SLO)
Grimsta AIK

F 04: (anmälda lag ser ni nedan)
Bohemians (CZ)
Florbal Židenice (CZ)
Björklinge BK
Pixbo Wallenstam IBK
Västerhaninge IBK
Örsundsbro IF
Täby FC

F 05: (anmälda lag ser ni nedan)
Vendelsö IK
Chodov (CZ)
Täby FC
FBI Tullinge
Huddinge IK
IBF Falun U
Hässelby SK IBK

F 06: (anmälda lag ser ni nedan)
FBI Tullinge
Tumba GOIF
Bele Barkarby IF
4 Player Team (CZ)
Västerhaninge IBK
Bele Barkarby IF F 07


Herrar: (anmälda lag ser ni nedan , båda herrklasserna slås ihop)
IBF Falun U
Rotebro IS IBK
Älvsjö AIK
FBC Aspen
IBK Husar
Vallentuna IBK
Floda IBK
ST Croix (Nor)
Torshälla IBK U

Herrar Motion:
Idrottsarrangören Mats Andreasson
Hosjö Coyotes
Sågmyra Flyers
Vinnarna
Domarna
HAIK


<